I moodul

 

Õpitegevuse rakendamine ja analüüs

Planeerimine:

Planeerin oma õpitegevust läbi viia kehalisekasvatuse tunni raames, kus palun lastel teha padletis tabel, kuhu lapsed peavad otsima informatsiooni, lisama pilte ja otsima eestlasi, kes selle spordialaga tegelevad. Samuti kasutan juba koostatud LearningAppi, kus õpilased peavad sportlaste pildi ja nime kokku viima.

Minu planeeritava tunni teema on  erinevate spordialade, sportlaste ja pallimängudega  tutvumine läbi informatsiooni otsimise internetist, sihtrühm on V klassi õpilased. 

Tunni eesmärk on muuta kehalise kasvatuse tund lastele vaheldusrikkamaks ja huvitavamaks. Samuti anda lastele interaktiivsel meetodil uusi teadmisi, mis peaksid nende teadmise spordivaldkonnas täiustama.

Tunnis kasutan Padleti keskkonda ja mängime LearningApp- i keskkonnas pildimängu ja rühmade koostamisel kasutan flippity.net keskkonda 

Tunnis planeerin kasutada individuaalset ja paaristöö meetodit.

Kogukond selles tegevuses ei osale.

Idee tunniks sain sellest, et lapsed, noormehed ja neiud ei ole piisavalt teadlikud erinevatest spordialadest ja spordist üldse. Nad teavad võibolla neid sportlasi, kes neile meeldivad aga ülejäänud Eesti sportlasedon neile vöörad. Idee on tingitud ka sellest, et annan reaalselt ainult kehalise kasvatuse tundi.

Koostööd tunni planeerimisel tegin meie kooli haridustehnoloogiga, kes aitas minu ettevalmistatud tunni digiblogisse ülesse panna. Koostöö oli sujuv ja Margit julgustas mind vajaminevatel hetkedel.

Ootused planeeritavaks tunniks on minu arvates kohased, tean umbes, millised on laste teadmised ja milleks lapsed võimelised on. Loodan, et lastele pakub interaktiivne kehalise kasvatuse tund vaheldust. Minu tunni ja tunnis tehtud ülesanded leiab järgnevalt lehelt,

https://tefewaz.havike.eenet.ee/koduleht/index.php/2018/03/14/interaktiivne-kehaline/<br>

 


Tegelikud tegevused tunnis

Tunni alguses tutvustasin õpilastele lühidalt tunnis toimuvat. Palusin neil kasutada tundi kaasavõetud tahvelarvuteid. Tunni esimene teema individuaaltöö  LearnigAppis sportlaste piltide ja nimede kokku viimine, selle ülesandega tulid õpilased ilusti toime, kuid pärast arutelus selgus, et ega nad enamus sportlasi ei teadnud, kasutasid katsetamise meetodit. 

Teine ülesanne oli padletis teha spordialade kohta lühitutvustus, otsida pilt, mis seda spordiala iseloomustaks ja kolm eestlast, kes selle spordialaga tegeleksid. See ülesanne oli ülesehitatud paaristööna, selleks kasutasin flippity. net keskkonda. Pärast otsimist ja padletis kirjapandut tehti teistele õpilastele lühitutvustus spordiala kohta.

Tööjaotust õpetaja ei määranud, kuid rühmade siseselt toimus tööjaotus, kes otsis infot, kes pilte ja sportlasi.

Õpilastele õpetasin sellega seda, et nad said teada erinevate spordialade kohta, said teada spordialadega tegelevaid eestlasi ja ära tunda sportlasi nägupidi. 

Õpilased õppisid otsima infot, omavahel ära jagama tööjaotust, omavahel suhtlemist ja kindlasti seda, et kehalise tund ei pea olema ainult füüsiline tegevus, saab ka interaktiivselt.

Töö kogukonnaga ei toimunud, kuna ei näinud praegusel hetkel selleks vajadust.

Plaanile läks vastavalt see, mille olin seadnud tunni eesmärgiks. Ei läinud see, et ma ei osanud planeerida aega. tunnis esitatud tööde ettekandeid ei saanud kõik lõpuni teha, kuna tunni aeg sai lihtsalt otsa. Õnneks on mul veel tunde ja nende raames püüan kõigi laste ettekanded ära kuulata.

Õppijatelt tagasisidet kogusin vestluse teel, mis leidis aset järgmisel päeval. Õppijate tagasiside oli seinast seina. Mõni arvas, et oli väga hea, mõni, etenam vähem. Oli ka õpilane kellele üldse ei meeldinud kuna talle ei sobinud arvuti poolt valitud paaristöö paariline. Lastele meeldis otsida teemasi ja neid Padleti üles panna. 

Analüüs

Leian, et minu tunni eesmärk sai täidetud. Lapsed said uusi teadmisi, kogeda interaktiivset kehalise tundi ja otsida teemade kohta vajaminevat infot.

Õpitegevuse juures olen kõige enam rahul laste aktiivsuse ja koostööga. Samuti mulle tundus, et mõnda neist hakkas mõni spordiala rohkem huvitama kui seda oli varem.

Õpitegevuse käigus oli õpetaja puudujääk see, et õpetaja ei osanud arvata kaua mingi tegevus aega võtab. See oli kindlasti selle pärast, et õpetaja ei olnud eelnevalt ühtegi interaktiivset tundi läbi viinud.

Sellest õpitegevusest õppisin ise, et lastele meeldib vaheldus ja sellisel viisil on lapsi kõige parem õpetada või siis infot otsima panna.

Järgmisel korral viiksin läbi vähem tegevusi ja jätaksin aega rohkem aruteluks ja küsimusteks. Praegusel juhul tundub mulle endale, et see tund jäi poolikuks ja teemad läbi arutamata.


Vistutame videot

Valisin oma videoks lihtsad harjutused suusatamiseks, kuna õpilastel pole olnud võimalus paaril viimasel aastal suusatada, pole olnud lund, siis sellel aastal saab alustada kõigepealt video vaatamisega ja pärast seda saab praktiseerida. Lastele meeldib suusatada, kuid algtõed tundub, et on meelest läinud. Loodan motiveerida selle videoga oma klassi poisse, kellele meeldib olla suuskadel ja kellel on vajadus omandada midagi uut ja nende jaoks vajalikku. Õppijate rollina näen seda, et vaadatakse kõigepealt ja pärast minnakse praktiseerima, Loodan, et õpilased on valmis neid õpetussõnu ja nähtut katsetama.

Teadmusloome

Joonistamise ülesanne veebitahvlis.  https://www.twiddla.com/home.aspx

Tegime Kaisiga paaristööd veebitahvli keskkonnas. Mina jagasin veebikeskkonna aadressi, mis asub peale kaldkriipsu. Teemaks valisime õpetaja koolivorm. Ei olnud suurem asi, kuna koos tööst ei tulnud eriti midagi välja, kuna koos keskkonnas töötada ei saanud.  Kui üks kirjutas siis teine ei saanud keskkonnas töötada. Kaisi tegi tublit tööd ja otsis ilusaid riideid. Aitäh talle :)




Flaier paaristööna

Office  Sway keskkonnas


Kokkuvõte koolitusest

Kokkuvõte kursusest

Eneseanalüüs ja kursuse tagasiside andmine

  • Olen nüüd tunduvalt pädevam, kui koolitust alustades, õpitulemused kehalise kasvatuse tunnis said eesmärgistatud ja täidetud leian, et igas tunnis on võimalusi interaktiivseid meetodeid kasutada.
  • Edaspidi rakendan õppetöös võimalusel kõiki õpitud keskkondi, millega koolitusel tutvusin.
  • Mulle isiklikult koolitus meeldis, sain teada uusi ja huvitavaid keskkondi, kus lastega olla ja midagi huvitavat korda saata. Arvan, et lastele selline vaheldust pakkuv tegevus lisaks tavalisele tunnile meeldib ja annab neile ka vajaliku teadmistepagasi, et kõik ei ole päris nii nagu välja paistab. 
  • Olen nüüd julgem, et uusi asju katsetada ja julgen anda ka ülesandeid õpilastele, millega nad kindlasti suurepäraselt hakkama saavad.

Kursusel saavutatavad haridustehnoloogilised pädevused:

Kursusel saavutatud pädevused soodustavad, toetavad ja kujundavad loomingulist ja innovaatilist mõtlemist ning leidlikkust

kaasavad õppijaid praktiliste teemade uurimisse ja reaalsete probleemide lahendamisse, kasutades digitaalseid vahendeid;

 soodustavad koostöövahendite abil õppijate refleksiooni, et avaldada ja avardada õppijate kontseptuaalset arusaamist ja mõtlemist, planeerimist ning loomingulisi protsesse;

kujundavad koostöös ühist teadmusloomet*, osaledes õppeprotsessis õppijate, kolleegide ja teistega nii klassiruumis kui ka virtuaalsetes keskkondades.

© 2017 Tennis School Racket. All rights reserved.
Powered by Webnode
Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started